« Siječanj 2022 »

ŠKOLSKA KNJIŽNICA

Školska knjižnica otvorena je za korisnike svaki radni dan: 🕰️ ponedjeljak, utorak, srijeda, petak od 8-14 i četvrtak od 9.30 do 15.30 h.

Dobro došli!

ŠTUT KNJIŽNI KUT nije samo knjižnica, ovaj dio škole preuzima razne oblike, postaje stvaralački, predavački, društveni i umjetnički dnevni boravak. Tu se predstavljaju raznoliki sadržaji i nastavno gradivo dobiva zabavni karakter. Susreću se zanimljivi gosti i kreativni učenici. U društvu knjiga odvijaju se kulturna događanja, komentiraju društvene teme, prepričavaju putovanja, iznose ideje. Popularan naziv škole – "Lipa" dobro opisuje ozračje u toj "glasnoj knjižnici", prenosi duh zajedništva i prijateljstva, prisutan i u turizmu, ugostiteljstvu i trgovini.
Nastavnici i knjige - putujući učitelji udružuju se kao posrednici za znanje. U tom dinamičnom kutku pronaći ćete više od pet tisuća najljepših izložaka – knjige. Za lektiru, ali i za anegdote koje prate književna djela i njihove autore, knjižnica je vaš info pult. Poslužite se priručnicima, enciklopedijama, rječnicima, kuharicama i potražite one skrivene, neobične knjige za slobodno čitanje. Knjižničarka vas s veseljem dočekuje i pažljivo osluškuje o čemu želite produbiti svoje znanje ili se umjetnički nadahnuti.
___________________________________________________________

Što se može pronaći na našim knjižnim policama, provjerite ovdje:

___________________________________________________________

UMJETNIČKA RADIONICA "LITERARNA KAVANA"

U sklopu knjižnice djeluje umjetnička radionica "Literarna kavana". Okuplja kreativne sudionike za rad na multimedijskim projektima s ciljem otvaranja slobodnog umjetničkog prostora za učenike. Radovi su vođeni idejom stvaranja pozitivnije zajednice u kojoj živimo. Za oblikovanje i razmjenu zamisli, u knjižnici se može susresti još poneki entuzijast ili u blizini knjiga pronaći inspiracija za fotografiju, pisani i likovni rad, film, glazbeni izričaj ili možda neki novi umjetnički spoj.

Kontakt iliti Pitaj knjižničarku
Informacije o knjižnici i Umjetničkoj radionici: stutknjiznikut@gmail.com
(Željka Kondić Dabo)